«  Березень 2013  »
Головна » 2013 » Березень » 25 » Урочисте відкриття тижня дитячого читання 2013
Урочисте відкриття тижня дитячого читання 2013

20 березня 2013 року урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулося в Івано-Франківській обласній бібліотеці для дітей. Свято відбулося в приміщенні обласного академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки «Будемо усі читати, славу книги звеличати».

Привітати дітей Прикарпаття приїхала делегація з міста Київ: представник Міністерства культури України Височанська Марія Григорівна, що від імені міністра культури Леоніда Новохатька вручила почесну відзнаку Міністерства для Михайла Вишиванюка за сприяння розвитку культури, а також почесними грамотами Міністерства культури були нагороджені начальник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак та директор обласної бібліотеки для дітей Ірина Тацакович, заступник генерального директора НБУ Турбаніст Тамара Миколаївна та завідуюча відділом соціокультурної діяльності та гурткової роботи Гудзима Галина Іванівна, письменники – члени національної спілки письменників України Анатолій Качан, Сергій Іванюк, видавець Вадим Карпенко.

З вітальним словом виступив начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської  ОДА Володимир Васильович Федорак. Працівники Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей були нагороджені грамотами Асоціації працівників дитячих бібліотек.
    Письменники зі столиці вітали дітей, презентували та дарували книги. На свято були запрошені письменники-краяни, що пишуть для дітей Євген Баран голова обласної організації НСПУ, Степан Пушик, Віра Багірова, Олеся Овчар та Леся Диркавець. Концертну програму урочистого відкриття було підготовлено спільно з міським центром дитячої та юнацької творчості.

До свята було оголошено конкурс «емблема тижня дитячого читання», в якому активну участь прийняли вихованці Івано-Франківської державної художньої школи.

На круглому столі,  «Діти і книгочитання у сучасному світі знань: погляд на проблему», що пройшов в обласній бібліотеці для дітей за участю письменників, видавців, бібліотекарів-фахівців було піднято ряд актуальних питань, а саме:

1. Сучасна книга для дітей: яка вона? Книга очима письменників, видавців, дослідників.

2. Сучасний читач і його ставлення до книги. Читацькі інтереси, запити, потреби. Читання як процес: примус чи потреба дитини?

3. Шлях книги до читача. Бібліотека як посередник. Проекти розвитку дитячого читання: громадська ініціатива та державна підтримка.

21 березня 2013 року свято книги продовжилося в Івано-Франківській міській Центральній бібліотеці для дітей музично-літературним дійством «Книга просить на гостини». Столичні гості відвідали Надвірнянську центральну бібліотеку для дітей, для яких була представлена літературно-музична імпреза «Я іду до вас з відкритим серцем…» (до 75-річчя письменника Нестора Чира)

Переглядів: 854 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0