«  Травень 2012  »
Головна » 2012 » Травень » 7 » Презентація книги Романа Петріва "Вагони на Підзамчі"
Презентація книги Романа Петріва "Вагони на Підзамчі"

В гості до обласної бібліотеки для дітей завітав письменник та науковець Роман Петрів з презентацією повісті «Вагони на Підзамчі». Петрів Роман Васильович народився 1934р. у с.Заланів на Рогатинщині Івано-Франківської області. Автор наукових та науково-популярних книжок «Генеза капіталізму в містах Східної Галичини (кінець – перша половина ХІХст. ст.)», «Проблеми українсько-польських відносин у Східній Галичині (ХІХ – поч. ХХст.ст.)», «Австрійські, Австро-угорські і Галицькі конституції (кінець )», «Східна Галичина у складі Австрійської імперії», «Масони, хто ж ви?».

Романом Васильовичем написані численні статі з історії та філософії.

За свої національно-патріотичні переконання переслідувався органами КДБ СРСР.

Великий життєвий досвід автора послужив написанню повісті «Вагони на Підзамчі».

Повість «Вагони на Підзамчі» змальовує епізод з історії Галичини 1939-1940рр. у м.Львові. автор переносить читача в особисто пережиті події тогочасного українського міста та його мешканців.

На тлі цієї драми, а чи й трагедії (майже за античним взірцем) розкривається доля головних героїв повісті – львів’янки Марти, східняка Павла Чорненка і західняка Степана Хмелюка. А ще окреслена доля молодшої Мартиної сестри Міри, таємно закоханої у Степана.
 У повісті добре виписані діалогічні партії. Автор художньо відтворює психологічний злам людей у ставленні до «визволителів», що формує у них відчуття внутрішньої непокори і протесту, який виллється у відкрите протистояння світів, поглядів, ідеалів та ідей…

Повість Романа Петріва написана у кращих взірцях «львівської прози» 70-80 років минулого століття. Себто у творі правда характеру і правда конкретної  ситуації психологічно виписана і обумовлена.

Євген Баран,

критик,  літературознавець,

голова Івано-Франківської організації

Національної спілки письменників України.

Переглядів: 541 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0