«  Листопад 2014  »
Головна » 2014 » Листопад » 18 » Обласний семінар практикум "Вирішальна роль дитячої бібліотеки у підвищенні рівня грамотності дитини..."

«Вирішальна роль дитячої бібліотеки у підвищенні рівня інформаційної грамотності дитини, інтелектуального і духовного зростання особистості», - така назва обласного семінару-практикуму для заступників директорів районних і міських ЦБС по роботі з дітьми, що відбувся 11листопада на базі Снятинської районної бібліотеки для дітей.

З доповіддю на тему «Розвиток особистості – стратегічний напрям гуманістичного виховання користувачів» виступила директор Івано-Франківської  бібліотеки для дітей, І.Я.Тацакович. Шість консультацій-візуалізацій представили працівники обласної бібліотеки для дітей: завідувач науково-методичним відділом, М.Р.Костів, методист науково-методичного відділу, І.М.Головацька, завідувач інформаційно-бібліографічним відділом, О.Л.Кондратюк, заввідділом обслуговування 5-9 класів, Л.М.Симчич, бібліотекарі відділу обслуговування 1-4класів, М.В.Попадюк та Л.Я.Острижнюк. Теми виступів стосувалися сучасних стратегій інтелектуального і духовного розвитку дитини, вирішальної ролі бібліотек у підвищенні рівня інформаційної грамотності дитини, проблем та перспектив бібліотечно-бібліографічного обслуговування, інноваційних форм масової та індивідуальної роботи та ігрових форм. ( «Сучасні стратегії інтелектуального і духовного розвитку дитини»- зав.науково-методичним відділом ОДБ, М.Р.Костів, «Вирішальна роль бібліотек у підвищенні рівня інформаційної грамотності дитини» - методист науково-методичного відділу ОДБ, І.М.Головацька, «Проблеми і перспективи бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування дітей»- зав.інформаційно-бібліографічним відділом, О.Л.Кондратюк, «Інноваційні форми масової роботи» - зав.відділом обслуговування 5-9 класів ОДБ, Л.М.Симчич, «Індивідуальна робота – співпраця бібліотекаря і маленького читача», - бібліотекар відділу обслуговування 1-4 класів ОДБ, М.В.Попадюк.

Програмою семінару було передбачено також екскурсії до музею Марка Черемшини у Снятині та музею-садибу Василя Стефаника у селі Русові.

Програма формування інформаційної культури в бібліотеках для дітей реалізується протягом десятиріч. Завдяки їм діти вчаться шукати й знаходити інформацію в документних масивах, бібліотечних каталогах та Інтернет, оволодівають основними методами роботи з текстом, вчаться грамотно складати анотації, рецензії та реферати. Та у сучасному інформаційному суспільстві мати тільки ці навички вже недостатньо. Молоде покоління активно опановує веб-простір: бере участь в освітніх Інтернет- проектах, спілкується з однолітками, об’єднується в мережеві співтовариства за інтересами, веде свої сайти та блоги, користується пошуковими системами, електронними бібліотеками, повнотекстовими базами даних та веб-каталогами, електронними енциклопедичними виданнями тощо. Це вимагає від кожного вміння не лише шукати, але й розміщувати потрібну інформацію, володіти сучасними веб-сервісами, знати основи безпечної роботи в Інтернеті.

Навчаючи основам інформаційної грамотності, слід враховувати, що інформаційні технології надають величезні можливості у розширенні ерудиції дитини, заохочуючи їх до подорожей країнами, музеями світу, бібліотеками. Також вони сприяють не тільки розширенню знань дитини, а й підтримують її різноманітні здібності, результати яких можна представити в Інтернет-середовищі(віртуальні виставки дитячих малюнків, творчі конкурси та акції).

Переглядів: 802 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0