«  Лютий 2017  »
Головна » 2017 » Лютий » 22 » «Мово рідна, зіткана з любові та тепла». До Міжнародного Дня рідної мови,
«Мово рідна, зіткана з любові та тепла». До Міжнародного Дня рідної мови,

До Міжнародного Дня рідної мови, який відзначають 21 лютого на відділ обслуговування читачів 1-4 класів спільно з сектором естетичного виховання повели мовний ранок «Мово рідна, зіткана з любові та тепла».

Для кожного народу дорога його рідна мова, а нам найдорожча українська. Вона приходить до нас ніжною колисковою маминою піснею, татковим віршиком, бабусиною казкою чи дідусевою бувальщиною.

Наша мова співуча, мелодійна, багата. За допомогою мови ми бережемо свою історію і свою культуру.

Активними учасниками свята були учні 3-А класу 19 школи. Віршами і піснями вони прославляли свою рідну мову, яка належить до високорозвинених мов світу. Українською мовою розмовляють приблизно 45 млн. людей. Багато зробили для вдосконалення нашої мови письменники, вчені, видавці книг.

Особливе місце належить Т.Г. Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння – мову простого народу України. Саме він став першим, хто вивів у світ українську літературу. Його послідовники – Леся Українка, І.Франко, М.Шашкевич – любили і шанували українську мову, сприяли її процвітанню.

Відомий український поет В.Сосюра у вірші «Учись» сказав дуже гарні слова про рідну мову:

«Учися мій друже, відмінником будь

люби і поля і діброви.

І де б ти не був, де б не жив, не забудь,

своєї вкраїнської мови»

Наша мова сягає своїм корінням у глибоке минуле. Як любили і поважали рідне слово «княжі мужі Київської Русі». Любив і цінував свою мову і батько української історії – літописець Нестор.

Українська мова – то неоціненний скарб, її потрібно не лише любити, а й оберігати як зіницю ока.

«Будемо навчатись мови золотої

у трави-веснянки, у гори крутої,

в потічка веселого, що постане річкою,

в пагінця зеленого, що зросте смерічкою».

На закінчення вихованці гуртка «Книга і лялька» показали музичну лялькову виставу «Дзвени струмочком рідна мова», яку з задоволенням переглянули присутні.

Учням представили книжкову виставку «Звучи рідна мово».

Переглядів: 167 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0