«  Жовтень 2017  »
Головна » 2017 » Жовтень » 6 » Бібліотечний квест “У світі ВООКляндії”
Бібліотечний квест “У світі ВООКляндії”

Як залучити сучасних школярів до читання? Якими способами і засобами домогтися того, щоб похід до бібліотеки був приємним і став звичною справою?

Захопити дитину читанням – завдання не з простих. Соціологічні дослідження доводять: читання книжок сьогодні не є дуже популярним, часто воно не належить і до родинних традицій. Тож необхідно зробити перебування дитини в бібліотеці цікавим, щоб це місце асоціювалось у неї не тільки зі стелажами книг, а сприймалося як образ місця, де можна себе проявити і реалізувати по-новому. Тож необхідно запроваджувати інноваційні форми роботи з читачами, експериментувати, використовувати інтерактивні методи. Серед них бібліотечний квест “У світі ВООКляндії”, який відбувся у обласній бібліотеці для дітей.

Квест – це розважальна і інтелектуально-командна гра, під час якої команди змагаються одна з одною за перемогу та головний приз. Це гра – випробування учасників на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у команді!

Він дає змогу в цікавій для молоді формі популяризувати книгу і читання.

Під час гри команди вирішують логічні завдання, здійснюють пошук на місцевості, за допомогою підказок.

Бібліотекарі відділу обслуговування 5-9 класів запросили учнів 6 класу СЗШ №5 спробувати свої сили і пройти маршрутом бібліотечного квесту, щоб більше дізнатися про книгу, а принагідно – й про саму бібліотеку.

Учасники гри-пошуку, поділившись на дві команди отримали мапи (зупинки) , бібліотечного працівника у ролі квест - інструктора, та, обравши собі капітана, вирушили у «подорож» .

П’ять зупинок тимчасово перетворилися на «площі» - Реєстраційну(відділ 1-4кл.), Читальну(відділ 5-9кл.), Мистецьку(кінотеатр Люм’єр), Абонементську(будинок профспілок), Інформаційну(краєзнавчий музей), на яких необхідно було вирішувати завдання .

Подорожуючи та граючи, учасники квесту знайомилися з відділами бібліотеки, вчились роботі з картковим каталогами, а також швидкому пошуку інформації.

Усі команди успішно подолали випробування бібліотечного квесту і наприкінці шляху знову зустрілися на “Читальній площі”. В бібліотечному квесті на перемогу впливає не швидкість, а правильно виконані завдання та увага. Тому учасникам знову було запропоновано за допомогою міні-вікторини продемонструвати знання, здобуті під час квесту. За правильні відповіді гравці отримували смайлики. Команда, яка назбирала найбільшу кількість смайликів, перемогла та отримала солодкий приз від працівників бібліотеки.

Переглядів: 144 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0